Není
škatule
jako
škatule

Obalové materiály z vlnité lepenky

Vyrábíme pro vás obaly z vlnité lepenky.

Získáte kvalitní
a ekonomické obaly
Produkty vám
přizpůsobíme na míru
Poskytujeme
náhradní plnění
Odborně vám poradíme
s výběrem
Vlnitá lepenka

Získejte zakázkové zpracování
a prodej vlnité lepenky

Věděli jste, že každý obyvatel vyspělé země v průměru ročně využije 25 kg vlnité lepenky? Primárně jde o obalové materiály, mezi které patří přepravní boxy, klopové krabice nebo kartonové mřížky a fixace do krabic. Bez vlnité lepenky, která je s námi přibližně 150 let, bychom si jen stěží představili balení zboží, jak jej známe dnes.

Vlnitá lepenka představuje v naší výrobě obalových materiálů přibližně 95 % vstupního produktu. Nabízíme vám všechny normované druhy vlnité lepenky a jejich vzájemné kombinace.

Lepenky, které zpracováváme:

Dvouvrstvé (2VVL)

Třívrstvé (3VVL)

Pětivrstvé (5VVL)

Sedmivrstvé (7VVL)

Využijte naše kvalitní výrobky z lepenky

Zavolejte nám. Sídlíme ve městě Moravské Budějovice v okrese Třebíč. Obalové materiály z vlnité lepenky vyvážíme skutečně do celého světa.

Vlnitá lepenka

Co je vlnitá lepenka?

Vlnitá lepenka se vyrábí z přírodních surovin, recyklovaných nebo primárních vláken dřevní buničiny, které jsou spojeny přírodním lepidlem na bázi škrobu. V Evropě pocházejí vlákna z obnovitelných zdrojů – z udržitelně obhospodařovaných lesů, což pomáhá zachovat přírodní zdroje pro současnou i budoucí generaci. Lepenka tak představuje přirozenou alternativu k produktům na bázi fosilních materiálů. Pochází z obnovitelných zdrojů a nezanechává po sobě škodlivé látky.

Obaly a výrobky pro vás vyrábíme
z následujících druhů vlnité lepenky:

Třívrstvá vlnitá lepenka (3VVL)

vlna E, B a C

Pětivrstvá vlnitá lepenka (5VVL)

vlny EE, BE, BC, AC

Sedmivrstvá vlnitá lepenka (7VVL)

vlny AAC

Druhy vlnité lepenky se kombinují z různých druhů papírů, plošných hmotností a výšky vln

Třívrstvá vlnitá lepenka (3VVL)
gramáž 240–550 g/m2

Vlna E
s tloušťkou materiálu od 1,5 do 1,7 mm

Vlna B
s tloušťkou materiálu od 2,1 do 2,9 mm

Vlna C
s tloušťkou materiálu od 3,6 do 3,8 mm

Pětivrstvá vlnitá lepenka (5VVL)
gramáž 500–1415 g/m2

Vlny EE
s tloušťkou materiálu od 2,7 do 3,2 mm

Vlny BE
s tloušťkou materiálu od 3,4 do 3,6 mm

Vlny BC
s tloušťkou materiálu od 5,5 do 6,8 mm

Vlny AC
s tloušťkou materiálu od 8,5 do 8,9 mm

Sedmivrstvá vlnitá lepenka (7VVL)
gramáž 1085–1815 g/m2

Vlny AAC
s tloušťkou materiálu od 12,6 do 13,5 mm

Výroba

Výroba obalových materiálů z vlnité lepenky

Poskytujeme vám výrobu obalových materiálů z vlnité lepenky, která je vhodná pro ukládání, balení a fixaci zboží. Vyrábíme slotrované obaly, mezi které patří kartonové proklady, klopové krabice, mřížky, přepravní boxy a rycované výrobky (oboustranně nařezávané). Dále vám nabízíme tvarové výseky na míru. Kartonové obalové materiály vyrábíme ve všech rozměrech v malých, středních i velkých sériích.

Kartonáž přizpůsobíme na míru vašim požadavkům. Provádíme výseky, nářezy i skládání kartonáže. Všechny kartonové výrobky z našeho sortimentu vám na přání potiskneme jednobarevným až čtyřbarevným flexografickým tiskem.

Vlnitá lepenka | ŠTĚPANOVSKÝ, a.s.
Recyklace papíru

Dbáme na životní prostředí

Nejčastější forma recyklace papíru je jeho opětovná výroba. Papír se umístí do velkých nádrží s vodou, kde se rozmělní do stavu podobného řídké kaši, která obsahuje papírová vlákna. Po odstranění nečistot se směs nanese na síto, kde se vytvoří požadovaná vrstva papíru, která se dále lisuje a pak suší, protože směs obsahuje zhruba 95 % vody. Papír lze tímto způsobem recyklovat přibližně 6×, každou recyklací se papírové vlákno zkracuje.

Většina našich obalů a výrobků je vyrobena ze 100% recyklovatelného materiálu, jehož základem je sběrový (recyklovatelný) papír. Obaly z vlnité lepenky mají výrazně méně negativní dopad na životní prostředí a pro zákazníka jsou navíc výrazně úspornější než například plastové obaly. Při produkci všech našich obalů se snažíme minimalizovat odpad vzniklý při výrobě obalů a používáme výhradně netoxická lepidla a barvy.

Máme oprávnění k užívání evropského symbolu RESY, který garantuje recyklaci materiálu ze všech přepravních balení a dalších papírových obalů, obalů z kartonu či vlnité lepenky. V České republice jsme zapojeni do celorepublikového systému EKO-KOM, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu na kvalitní evropské úrovni.

Číst více
Vlnitá lepenka

Fotogalerie

Seznamte se s naším výrobním sortimentem a nahlédněte k nám do výroby.

No items found.
Napište nám

Kontaktujte nás

Napište nám váš požadavek přes kontaktní formulář.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.